5 wskazówek na temat wyboru DJa

Znalezienie odpowiedniego DJ-a jest konieczne, aby upewnić się, że twoje wesele odbędzie się dokładnie tak, jak zaplanowałeś. Świetny DJ może wynieść twoje wesele o poziomu, jakiego sobie nie wyobrażałeś. Jednak zły DJ może sprawić, że będzie to koszmar. Poniżej zamieszczamy 5 wskazówek, które przeprowadzą Cię przez proces poszukiwania idealnego DJ-a na wesele.

Doświadczenie i profesjonalizm

Jednym z czynników najbardziej decydujących w procesie decyzyjnym powinno być doświadczenie DJ-a. Możesz dokładnie zaplanować każdy szczegół, ale żadne wesele nie przebiegnie dokładnie tak, jak zaplanowałeś. Czasami zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, doświadczony DJ sprawi, że wszelkie zmiany lub opóźnienia będą wyglądać tak, jakby je zaplanowano i przećwiczono. W rzeczywistości proaktywny DJ przewiduje wiele sytuacji i odpowiednio się do tego przygotowuje. Spędziłaś wiele godzin na planowaniu, planowaniu i podkreślaniu każdego szczegółu, ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to spędzić całe wesele martwiąc się, że coś się nie uda. Świetny DJ może cię uspokoić, ponieważ zaplanował uprzednio wszystkie niezbędne szczegóły, posiadać powinien również zdolność improwizacji.

Cena za usługę

Decyzja o budżecie na rozrywkę weselną może być bardzo trudna, ponieważ ceny mogą się różnić, w zależności np. od lokalizacji czy popularności DJ-a. Wiele firm DJ-owych oferuje różne pakiety cenowe, a także opcje a la carte, opłaty za przejazdy i / lub dodatki za godzinę. Podobnie jak w przypadku zakupu samochodu, musisz wiedzieć, jaka będzie ogólna cena po wszystkich dodatkach, dodatkowym czasie, dodatkowym systemie audio itd.

Musisz także wziąć pod uwagę, że dostajesz to, za co płacisz. Choć często pomijany jest jako jeden z najważniejszych elementów wesela, DJ może rzeczywiście wpływać na atmosferę jako całość wrażeń gości weselnych.

Jeżeli już wiesz, jaką cenę należy zapłacić i czy cena uzasadnia wartość, co jeszcze musisz sprawdzić? Poniższe wskazówki daje wgląd w „must have”, które powinien zapewnić każdy profesjonalny DJ lub firma eventowa.

 

Spotkaj się z DJ-em i upewnij się, że będzie to DJ z prawdziwego zdarzenia

Pamiętaj, aby spotkać się ze swoim DJ-em przed dokonaniem rezerwacji. Chcesz poczuć jego osobowość i manieryzmy. Zwłaszcza jeśli chcesz, aby twój DJ również wziął udział w tym wydarzeniu, najważniejszy jest ogólny wygląd i jego profesjonalizm. Powinieneś czuć się komfortowo podczas rozmowy wstępnej przed wyceną.

Osobowość i zdolności DJ-a

Musisz upewnić się, że aranżowany przez ciebie na DJ na wesele pasuje do twojego stylu, do twojej specyfiki. Jedną z najlepszych wskazówek do odkrycia właściwej osoby jest pierwsze wrażenie, jakie można uzyskać, gdy się spotkasz. Niektórzy DJ-e starają się być zbyt otwarci, często brzmią „tandetnie”. Inni DJ-e są nimi z krwi i kości ale nie mają dużych zdolności ekstrawertycznych i nie będą dobrze zabawiać gości, nie są rasowymi wodzirejami. Dobry DJ zna zdrową równowagę między tymi dwoma elementami. W przypadku większości wesel panna młoda i pan młody po prostu chcą, aby ich goście dobrze się bawili, więc DJ musi wiedzieć, jak skutecznie korzystać z mikrofonu.

Sprzęt

Możesz znaleźć DJ-a z wielką osobowością, doświadczeniem, talentem, przystępnymi cenami, ale koniecznie musi on używać odpowiednio profesjonalnego sprzętu. Zaczynając od dźwięku, profesjonalne głośniki robią różnicę. Ważne są także profesjonalne mikrofony. Nie chcesz, aby mikrofon włączał i wyłączał sygnał z powodu niewystarczającego zasięgu. Istnieje również wiele różnych typów mikrofonów do różnych zastosowań. Upewnij się, że twój DJ ma odpowiedni mikrofon do wielkości twojej sali weselnej. DJ powinien również mieć zapasowy sprzęt na wypadek trudności technicznych – np. agregat prądotwórczy – takim rozwiązaniem dysponuje DJ Event Group.

Podsumowanie

Chociaż może być trudno znaleźć dokładnie tego DJ-a, którego szukasz, warto dokładnie sprawdzić portfolio każdego z nich. Najlepszą radą, jaką możemy Ci dać jest to, że pierwsze wrażenia są wszystkim tym co może zdecydować o finalnej decyzji, najprawdopodobniej w 45 sekund dowiesz się, czy osoba, z którą się spotkasz, jest dokładnie tą osobą, której szukasz.