Alternatywy dla diamentów – czyli pierścionki zaręczynowe w przystępnej cenie

Pierścionek zaręczynowy to bardzo osobista biżuteria, której wybór powinien być dokładnie przemyślany przez mężczyznę. Każda kobieta posiada inną estetykę i gust, dlatego oprócz ceny, warto wziąć pod uwagę jej pragnienia oraz preferencje. Nie zawsze to pierścionek zaręczynowy z diamentem będzie wyjątkową niespodzianką dla ukochanej kobiety. Niekiedy będą to inne kamienie szlachetne i półszlachetne, które wywołują wiele emocji i wzruszenie na twarzy przyszłej Panny Młodej. 

Pierścionek zaręczynowy – koniecznie z brylantem? 

Zaręczyny to wyjątkowy moment dla każdej pary. Chwila, kiedy mężczyzna zdecyduje się pokazać oddanie i zaproponować wspólne budowanie życia jest jednym z najważniejszych dla całego związku. Nic zatem dziwnego, że wybór pierścionka zaręczynowego, stanowiącego symbol wiecznej miłości, jest tak trudny. Jednak nie tylko o estetykę biżuterii tutaj chodzi, ale przede wszystkim o jakość jej wykonania i wartość jubilerską. Istotną rolę odgrywa również cena pierścionka zaręczynowego. 

Bez wątpienia pierścionek z diamentem należy do najbardziej uniwersalnych, ale jednocześnie najdroższych opcji, na jaką może zdecydować się przyszły Pan Młody. Diamenty, czy nawet brylanty, są cenione przez najlepszych złotników na świecie, a wykonana z nich biżuteria – zachwyca i pięknie prezentuje się na kobiecej dłoni. Jednak oprócz ceny, warto również zastanowić się, czy wybranka serca pragnie otrzymać pierścionek z diamentem, czy może wolałaby ozdobić swój palec innym kamieniem szlachetnym. A może marzy o nietypowym pierścionku, wykonanym z niekonwencjonalnych materiałów? 

Atrakcyjne pierścionki zaręczynowe z kamieniem szlachetnym 

Kamienie szlachetne od lat są wykorzystywane przez złotników do wykonywania oryginalnej i niepowtarzalnej biżuterii. Nic zatem dziwnego, że doskonale sprawdzają się również do projektowania pierścionków zaręczynowych oraz obrączek. Samym kamieniom szlachetnym przypisuje się różne właściwości, stąd też są często wybierane przez mężczyzn, którzy pragną zaskoczyć miłość swojego życia nietypowym pierścionkiem. 

Jubilerskie kamienie szlachetne występują rzadko, mają przezroczystą strukturę i pochodzą z jednorodnych skał. Są twarde, posiadają jednolite wybarwienie oraz wyróżniają się wysokim połyskiem. Zalicza się do nich oczywiście diamenty, ale również rubiny, szmaragdy, szafiry czy też tanzanity. Ciekawym rozwiązaniem w pierścionkach zaręczynowych jest łączenie dwóch kamieni – na przykład tanzanitu z diamentem. 

Kamień półszlachetny w pierścionku zaręczynowym 

W pierścionku zaręczynowym równie ładnie prezentują się różnego rodzaju kamienie półszlachetne. Są one zdecydowanie bardziej przystępne cenowo, a efekt wizualny biżuterii zaręczynowej jest równie zachwycający. 

Do kamieni pół szlachetnych, wykorzystywanych w jubilerstwie, zaliczyć można agat, opal, kwarc czy jadeit. Poszczególne kamienie różnią się między sobą kolorami lub odmianami, dzięki czemu pierścionki zaręczynowe z pewnością można zaliczyć do niepowtarzalnych. 

Z jakich nietypowych materiałów wykonywane są pierścionki zaręczynowe? 

Ciekawą propozycją w pierścionkach zaręczynowych są nietypowe materiały, wykorzystywane do ich produkcji. Zaliczyć można do nich na przykład elementy drewniane, które mogą był wykorzystane do produkcji całości, jak i samej ozdoby w zastępstwie za kamień. Tego typu dodatki świetnie pasują do kobiet, które uwielbiają niekonwencjonalne rozwiązania. 

obrączki

Top 3 propozycje stylowych pierścionków zaręczynowych  

Wybór tego jedynego pierścionka zaręczynowego jest trudny. Mężczyzna, który pragnie zaskoczyć swoją ukochaną poświęci sporo czasu na znalezienie biżuterii, która przypadnie jej do gustu, ale również będzie posiadała dużą wartość jubilerską. W szczególności polecane są pierścionki zaręczynowe: 

  1. Złote z brylantem i tanzanitem, które doskonale zdobią kobiecą dłoń. Tanzanit bardzo rzadko jest wykorzystywany w jubilerstwie do tworzenia pierścionków zaręczynowych, co dodatkowo podkreśli wyjątkowość tak ważnego momentu jak oświadczyny. Fioletowa barwa kamienia będzie dobrze prezentowała się z prostą obrączką w przyszłości. Koszt takiego pierścionka zaręczynowego to około trzech tysięcy złotych;
  2. Złote z diamentem i szafirem – szafiry to subtelne kamienie szlachetne, które dodają lekkości i elegancji pierścionkom zaręczynowym. Zestawione w towarzystwie diamentów doskonale będą pasowały do kobiet ceniących sobie prostotę i szyk. Cena takiego pierścionka waha się w okolicy dwóch tysięcy. 
  3. Złote z diamentami i szmaragdem – szmaragd jako kamień szlachetny bez wątpienia pięknie zdobi pierścionki zaręczynowe, podkreślając ich znaczenie. Z pewnością przypadną do gustu kobiet, które uwielbiają odważne detale. Cena pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem to koszt około dwóch tysięcy.