Dobranie biżuterii panny młodej

Każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo i nieskazitelnie na swoim ślubie, pragnie ona zachwycić wszystkich gości,  a przede wszystkim swojego przyszłego męża. W takiej sytuacji każdy detal ma znaczenie, nawet kształt i wygląd najdrobniejszej biżuterii.  O doborze tego dodatku decyduje kreacja, fryzura, a nawet kształt twarzy. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim czynniku.

Twarz owalna

Ten kształt uchodzi za idealny, charakteryzuje się on regularnymi rysami twarzy, pełną proporcją i harmonią. Taka twarz posiada z reguły wysokie czoło, wydłużony podbródek i z reguły delikatny zarys kości. Ten kształt twarzy będzie wyglądać dobrze w każdej biżuterii, panuje tutaj zupełna dowolność.

Twarz okrągła

Ten typ twarzy charakteryzują pełne policzki, zaokrąglony podbródek oraz bardzo niskie czoło. W tym przypadku naszym głównym celem będzie optyczne wydłużenie i wyszczuplenie twarzy, gdyż jest ona tak samo szeroka jak i wąska. Idealne w tym przypadku okażą się podłużne formy kolczyków, należy zdecydowanie unikać okrągłych kształtów.blog-wesele.pl

Twarz kwadratowa

Ten typ rozpoznamy po wyrazistych kościach policzkowych, szerokim czole i żuchwie. Naszym zadaniem jest złagodzenie rysów twarzy, dlatego najlepiej postawić na kolczyki o zaokrąglonym kształcie, które powinny złagodzić ostra linię policzków.

Twarz trójkątna

Cechą charakterystyczną dla trójkąta jest szerokie czoło, ostre kości policzkowe i wąska broda. Ten kształt twarzy wymaga optycznego poszerzenia brody, tak aby zharmonizować ją z resztą. Trójkątna twarz potrzebuje zaokrąglonych kolczyków, najlepiej w kształcie łezki, miotełki lub żyrandola.

Twarz podłużna

Jak sama nazwa wskazuje, można ją poznać po tym, ze jest znacznie dłuższa, niż szersza. Naszym zadaniem więc jest uwypuklenie kości policzkowych i optyczne zaokrąglenie żuchwy.  W tym przypadku najlepiej zdecydować się na kolczyki w kształcie koła, półksiężyca, chodzi o to, aby były jak najszersze.