Druhna i toczek z woalką – idealne połączenie

Dziś toczki wracają do dawnej świetności, a odważne kobiety mogą wybierać z różnych, bardzo ciekawych propozycji i pokazać się w nietuzinkowym wydaniu przy licznych okazjach.

To popularne aktualnie nakrycie głowy przybyło do Europy jeszcze w XIX wieku jako przejaw wpływu zwyczajów Azjatyckich na kulturę zachodnią. Pierwotnie toczek uważany był za prawdziwy atrybut zamożnych dam i noszony był głównie w czasie zimowym.

Idealna wersja na ślub zimą

Zima może i bywa mroźna i bardzo zła, ale na pewno nie dla druhen, które wybierają te ciepłe i efektowne toczki, które są ponadczasowym elementem wyposażenia sklepów z galanterią skórzaną. Po co kupować kolejną, nudną czapkę z pomponem, jeśli możesz mieć coś, co nie pozwoli gościom weselnym przejść obok ciebie obojętnie!

Eleganckie toczki rodem z rosyjskich powieści, takich jak przykładowo Doktor Żywago, to przepiękna ozdoba, na którą dziś mogą pozwolić sobie nawet posiadaczki mniej pękatego portfela. Już za symboliczną cenę dostaniesz naprawdę dobre gatunkowo czapki. Największą popularnością cieszą się aktualnie czarne lub szare egzemplarze, które komponują się dosłownie z każdym typem płaszcza czy też kurtki.

Toczek z woalką

Toczek do kreacji druhny

Jeśli niedługo będziesz druhną na ślubie i zastanawiasz się, jak wywrzeć mocne wrażenie na gościach, toczek może okazać się idealnym rozwiązaniem. Ten trik już dawno zaczęły stosować kobiety w Wielkiej Brytanii, dla których toczek to nieodzowna część stroju ślubnego.

W krajach anglosaskich panie, które zapraszane są na ceremonię weselną, zawsze wybierają nakrycia głowy. Im bardziej wymyślne, tym lepsze. Typowy toczek dla druhny jest najczęściej niewielki, dlatego świetnie sprawdza się zarówno przy upiętych jak i rozpuszczonych włosach, ponieważ jego wpięcie jest banalnie proste. Dodatkowo będzie on elementem oryginalnym i podkreśli niemal każdy kształt pięknej twarzy.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród wielu propozycji dostępnych aktualnie na rynku. Toczek nada twojej kreacji elegancji. Będziesz się wyróżniać jako druhna, jednocześnie zachowując zasadę, iż nikt nie powinien przyćmiewać panny młodej w dniu jej ślubu.

toczek z woalką

Toczek imprezowy

Na początku XX wieku moda damska przeżywała swój renesans. Powabne sukienki z obniżonym stanem, rozmyślne plisy, satyna, sznury pereł na szyi, papieros w ustach i nieodzowny toczek na głowie. Takie niezwykle kobiece, jednocześnie naprawdę gustowne i niezapomniane stroje często bywają inspiracją dla dzisiejszych organizatorów przeróżnych imprez oraz wesel.

Nie musisz koniecznie obcinać włosów na krótko i robić tej charakterystycznej fali na głowie. Wystarczy, że sprawisz sobie elegancki toczek, na przykład taki z ukrytym po wewnętrznej stronie, małym i praktycznym grzebykiem do umocowania nakrycia na głowie. Twój styl zafascynuje innych gości, a ty z pewnością poczujesz się jak gwiazda Hollywood.

Wolisz koronkę czy może jednak piórka? Niebanalne połączenia oraz misterność wykonania niektórych toczków może naprawdę zachwycić. Do pary będzie ci potrzebny tylko jakiś przystojny partner.

Jeśli ciągle zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego toczka dla siebie, wspomóż się stylizacjami proponowanymi na stronach modowych. Bądź odważna, a przede wszystkim kreatywna, pokaż, że nakrycie głowy może wyrażać twój własny styl, niezależnie od tego, czy mowa weselu czy też innej okazji.