Gdzie najlepiej zorganizować wesele – sala weselna, hotel, restauracja?

Poszukując miejsca na wesele, podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się dosyć trudne. Co wybrać – salę weselną, hotel czy restaurację? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, przez co nie każde rozwiązanie będzie pasowało Parze Młodej. Co wybrać? Poniżej wady i zalety każdego z rozwiązań.

Wesele na sali weselnej – klasycznie, lecz czy zawsze dobrze?

Niewątpliwym plusem sali weselnej jest to, że jest ona na ogół przestronna, dzięki czemu pomieści zdecydowanie więcej gości. To duży atut, jeśli chcecie wyprawić tradycyjne wesele z dużą liczbą gości. W dodatku, osoby prowadzące profesjonalną salę weselną są na bieżąco z aktualnymi trendami w dekoracjach, dzięki czemu nie musicie sobie zaprzątać tym głowy. A jeśli macie własny pomysł na dekoracje, również możecie wcielić go w życie! Podobnie wygląda sprawa poczęstunku. W domu weselnym zatrudnieni są już kucharze, zatem jedzenie może być w cenie, lecz też jeśli chcecie obniżyć koszty, nie będzie problemu z wynajęciem samej sali, bez wyżywienia, które można przygotować do spółki z rodziną.

Co więcej, na sali weselnej jest przystosowane miejsce dla zespołu i parkiet do tańczenia dla gości, gdzie można bawić się do białego rana. Istnieje też często możliwość wynajęcia kilku pokoi, by goście przybywający z daleka mieli gdzie się wygodnie przespać.

Są też jednak i minusy. Sale weselne są urządzane według gustów komercyjnych, zatem, jeśli macie nietypowy pomysł na dekoracje, wykonanie jej będzie dodatkowym kosztem (chyba że macie wśród bliskich osoby z zacięciem artystycznym). Co więcej, sala weselna nie sprawdzi się w przypadku wesela na małą liczbę osób. Będzie ona po prostu zbyt duża. Jeśli zdecydujecie się na kelnerów z zewnątrz, na ogół będą to osoby niedoświadczone, pracujące z doskoku, a wówczas łatwo o liczne wpadki i gafy.

Wesele w hotelu – zabawa tylko z najbliższymi?

Organizacja weselu w miejscu takim jak hotel ma wiele plusów. Nowożeńcy mogą często liczyć na pakiet dodatkowych, bardzo atrakcyjnych usług, a jeśli noclegu będzie potrzebować nieco większa ilość gości, pokoi nie zabraknie. Plusem będzie również profesjonalna obsługa, która będzie umiała doskonale wybrnąć z trudnych sytuacji. Hotele oferujące usługi weselne również mogą zaproponować od siebie piękne dekoracje.

Zwróćmy uwagę też na inne aspekty. Hotele na ogół mają kilka sal, w których można zorganizować wesele, a i nierzadko odbywają się one w tym samym czasie, nie mamy zatem obiektu na wyłączność. Krępująca może być obecność innych gości hotelowych, którzy mogą próbować “włamać się” na wesele. W zależności od lokalizacji hotelu nie zawsze możemy liczyć także na miłą lokalizację w plenerze, na co też należy zwrócić uwagę.

Sala weselna wielkopolska

Wesele w restauracji – kameralnie i z klasą

Chcecie spędzić najważniejszy dzień w życiu w małym gronie, tylko z najbliższymi Wam osobami? Koniecznie rozważcie wesele w restauracji – niekiedy wystarczyć może nawet jeden większy stół, by pomieścić wszystkich biesiadników, jedzenie i obsługa będą na wysokim poziomie, a Wy nie będziecie musieli kłopotać się sprzątaniem po skończonej zabawie. Dodatkowo, jeśli będzie taka potrzeba, niektóre lokale oferują również pokoje do wynajęcia, co jest czasem przydatne.

Kameralne wesele w restauracji na kilka- lub kilkanaście osób to dobre rozwiązanie, jeśli chcecie lub wręcz musicie szukać oszczędności, lub też gdy nie zależy Wam na zapraszaniu krewnych z drugiego końca kraju.

Wady? Takie wesele jest niemożliwe na dużą ilość osób. Co więcej, nie ma za bardzo miejsca do tańczenia, a w dodatku nie macie lokalu na wyłączność. Są to jednak niezbyt duże niedogodności, a w dodatku wesele w takiej formie jest okazją do większego poświęcenia uwagi tym, którzy przybyli, by cieszyć się Waszym szczęściem.

Sala na wesele, restauracja i hotel w jednym?

Nie znaleźliście jeszcze miejsca na swoje wesele marzeń? Koniecznie sprawdźcie ofertę Sudeckiej Wiaty oferującej najlepszą salę weselną w Wałbrzychu,  w której jest wielka sala weselna na dużą ilość gości, restauracja oraz hotel w jednym, dzięki temu organizacja wesela nie musi być uciążliwa. W jednym miejscu można wszystko – salę, catering oraz nocleg dla Młodej Pary oraz gości weselnych. W Restauracji Biały Fortepian znajduje się także piękny ogród, który pozwoli również przenieść zabawę na świeże powietrze.