Jak planowanie wesela wpływa na przyszłych małżonków

Planowanie wesela i ślubu to olbrzymia dawka stresu, która potrafi wykończyć każdego. W tym okresie młodzi przeżywają kryzysy, kłócą się i popadają w depresję. Co zrobić, aby ten okres cieszył a nie był powodem do zmartwień?

1. Terminy nade wszystko!

Przede wszystkim nie odkładaj najważniejszych decyzji na później. Im wcześniej wypełnisz wszystkie zadania tym lepiej, wielkim ułatwieniem może być kalendarz weselny. Najlepiej jest go podzielić na sprawy, które wymagają załatwienia na wiele miesięcy przed, a takie które można zrobić krótko przed weselem. Ustalonych terminów należy się sztywno trzymać, niedopilnowanie jednego może lawinowo zawalić inne.

blog-wesele.pl

2. Planowanie wydatków

Powinnaś skrupulatnie zaplanować budżet i się jego trzymać, pożyczki na ślub to nigdy nie jest dobry pomysł. Ślub można urządzić za kilka albo kilkadziesiąt tysięcy złotych, górna granica chyba nie istnieje. Jednak pamiętaj, ze to nie jest teatrzyk na którym musisz coś udowodnić, tylko dzień  którym masz się cieszyć. Będziesz szczęśliwa, wydając kilkadziesiąt tysięcy na coś, na co cię nie stać? Można urządzić piękny ślub z ograniczonym budżetem, musisz tylko wszytko rozsądnie zaplanować.

3. Negocjacje

Nie załatwiaj wszystkiego po łebkach, bo może to spowodować, ze nie będziesz szczęśliwa na swoim ślubie. Wybór byle jakiego zespołu, kamerzysty czy tez domu weselnego, może spowodować, że będziesz tylko żałować, a na zmiany będzie za późno. Przemyśl wszystko dokładnie i podejdź do całej organizacji z sercem. Pamiętaj również o kompromisach, ponieważ na pewno czeka cię wiele sprzeczek i sporów w kwestii wyboru wszystkich elementów. Opanuj sztukę negocjacji i kompromisów, aby uniknąć niepotrzebnych wojen rodzinnych.