Jakie motywy przewodnie dominnują na weselach?
Każda para młoda pragnie, aby ich dzień ślubu był wyjątkowy i niezapomniany. Wesele bez wątpienia powinno takie być, ponieważ wyznacza ono zupełnie nowy etap w życiu nowożeńców. Jest to powód, dla którego przygotowania do ślubu trwają miesiącami, a czasem nawet i latami.
Coraz częściej można usłyszeć o weselach, które organizowane są z motywem przewodnim. Rozwiązanie to jest modne i zarazem też niezwykle pomysłowe, ponieważ stanowi swoistego rodzaju wizytówkę ceremonii ślubnej i przyjęcia.
Obojętnie gdzie, ważne jak!
Wybór miejsca zaślubin, strojów, obrączek, lokalu na przyjęcie weselne, znalezienie fotografa – to jedne z podstawowych spraw, którym muszą stawić czoła przyszli nowożeńcy. Nie jest to niestety łatwe, ponieważ mnogość różnych rozwiązań i propozycji potrafi zdjąć sen z powiek nawet najsilniejszym osobom.
W organizacji wesela niezwykle ważny i wręcz fundamentalne jest stworzenie planu, dzięki któremu możliwe będzie uniknięcie chaosu w wirze weselnych przygotowań. Bardzo istotne jest również zachowanie spokoju – nawet najbardziej dopracowany plan nie jest bowiem gwarancją na to, że całkowicie odejdą nerwy lub po drodze nie zdarzą się małe potknięcia i chwile zwątpienia – jest to jak najbardziej normalne i wręcz wpisane w ślubne przygotowania!
Przy tworzeniu planu ważna jest konstruktywna komunikacja – dzielenie się pomysłami, burza myśli. Pomocne w tej sytuacji może okazać się zasięgnięcie pomocy od osób bliskich – przyjaciół, rodziny bądź speca od organizacji wesel. Ogromnym ułatwieniem jest również internet, w którym pełno jest pomocnych informacji związanych z organizacją ślubu. Zainspirowanie się gotowymi pomysłami, znalezionymi w sieci, jest doskonałym rozwiązaniem i naprawdę warto z tego korzystać.
Motyw przewodni na weselu – czy warto się na niego decydować?
Motyw przewodni scala całościową ideę wesela, która staje się wówczas spójna i harmonijna. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim pomysłowość, która sprawi, że wesele będzie niezapomnianą uroczystością – zarówno dla młodej pary, jak i gości. Motyw przewodni odmienia również same przygotowania. Poszukiwania pomysłów i inspiracji można śmiało określić swoistego rodzaju zabawą, która skutecznie minimalizuje stres związany z przygotowaniami.
Wybór motywu przewodniego nie należy jednak do najłatwiejszych. W tym przypadku bardzo ważny jest nawet najmniejszy szczegół, ponieważ w przeciwnym razie bardzo łatwo jest o wpadkę. Stroje państwa młodych i świadków, wystrój sali weselnej, menu, muzyka, samochód, atrakcje czy nawet niepozorna papeteria ślubna – wszystko to musi do siebie pasować, bo wówczas uroczystość będzie wyglądała na dopracowaną i na długo pozostanie w pamięci.
Nie warto jednak co do joty powielać już gotowych koncepcji. Motywy przewodnie dominujące na weselach należy traktować raczej jako źródła inspiracja i spersonalizować je pod siebie. Aspekt ten jest niezwykle ważny, ponieważ tylko wtedy wesele będzie wyjątkowe, a pragną tego przecież wszystkie młode pary.
Najpopularniejsze motywy przewodnie
Do jednych z najczęściej wybieranych motywów przewodnich, które dominują na weselach można zaliczyć: glamour, boho i rustykalny. Pierwszy z nich to doskonała propozycja dla osób, które marzą o eleganckim ślubie, niczym z bajki. Motyw glamour uchodzi za synonim bogactwa, blasku i luksusu. Pary decydujące się na ten styl, powinny pamiętać o zachowaniu klasy i umiaru, ponieważ w przeciwnym razie bardzo łatwo jest o uzyskanie kiczowatego efektu.
Skrajnie odmiennym motywem przewodnim na weselu jest styl boho. Pióra, frędzle, łapacze snów, lampiony, orientalne lub etniczne wzory, bukiety polnych kwiatów – to jedne z elementów, z którymi mocno związany jest motyw boho. Styl ten jest lekki i naturalny, przez co powinien spodobać się tym parom, które pragną odejść od klasycznych, często mocno sformalizowanych, uroczystości. Styl ten jest ostatnio coraz częściej wybierany, zwłaszcza w wielkich miastach przy organizacji wesel we Wrocławiu, Warszawie czy Poznaniu.
Motyw rustykalny jest nieco zbliżony do stylu boho – również mocno nawiązuje do natury, będąc tak samo lekki i naturalny. Motyw ten związany jest jednak bezpośrednio z wiejskim klimatem – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Ludowe przyjęcie, rodem ze słynnego “Wesela” Wyspiańskiego, to synonim minimalizmu i dobrego smaku. W motywie boho przewodniczy drewno, które jest tu wszechobecne. Drewniane beczki, zegary, pnącza, pieńki, świece i świeczniki, drabiny, koronkowe serwetki – ozdoby te są w tym przypadku niezastąpione.