Na co zwrócić uwagę przy planowaniu daty

Przed wyborem tak istotnej daty powinnaś zacząć od wstępnych ustaleń, na które składa się orientacyjna data ślubu.

Pora roku i goście

Zastanów się, czy będzie to za rok czy dwa? W wakacje czy raczej jesienią? Następnie sprawdź jak wygląda sytuacja w dostępnych restauracjach i domach weselnych, poznaj wszystkie wolne terminy. Zazwyczaj wesela są planowane na okres wakacyjny, jednak jest to bardzo niebezpieczny moment. Upewnij się, czy osoby na których szczególnie ci zależy nie mają już na ten czas jakiś poważniejszych planów wyjazdowych.

Kolejny czynnik na który powinnaś zwrócić uwagę to goście z zagranicy. Jeżeli twoi przyjaciele zamieszkują różne zakątki świata, udział w twoim ślubie może się dla nich wiązać z poważną wyprawą. Upewnij się, czy w określonym terminie będą oni wstanie dotrzeć na twoje wesele i czy w powodu różnego rodzaju wydarzeń w danym państwie nie będzie to dla nich utrudnione. Warto o wiele wcześniej ich uprzedzić, tak aby mogli oni zarezerwować jakąś datę.blog-wesele.pl

Szczególne okoliczności

Jeżeli marzy Ci się ślub w okresie świat Bożego Narodzenia, zastanów się czy aby na pewno nie będzie to uciążliwe dla twoich gości. Jest to dość ryzykowny termin, przez który może odpaść wiele twoich przyjaciół. Przed ustaleniem tej daty warto również zabawić się w meteorologa i zastanowić się jaka pogoda może być spodziewana w danym okresie. Obecnie można sprawdzić różne statystyki na podstawie ostatnich lat które ułatwia nam to zadanie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wesel w plenerze lub na łodzi.

Weźcie też pod uwagę różne alergie z jakimi możecie się borykać, w dniu swojego ślubu nie chcesz być popuchnięta z zaczerwienionymi oczyma. Dlatego pomyśl o takiej porze, kiedy pyłki i kurz nie zniszczą Ci wesela.