Na czym nie warto oszczędzać przy organizacji wesela?

Organizacja wesela wiąże się z niemałymi kosztami. Zastanawiasz się, jak zorganizować wymarzone wesele, nie narażając na to ustalonego budżetu?

Z czego zrezygnować, a z czego nie? Są pewne rzeczy, w które warto zainwestować. Mogą być piękną i niepowtarzalną pamiątką do końca życia. W końcu tylko raz w życiu ma się wesele.

W co na pewno warto zainwestować?

Wymarzone wesele a fundusze

Każda osoba, marząca o tradycyjnym małżeństwie, ma jakiś zarys w głowie dotyczący ślubu i przyjęcia, które zaraz po uroczystości w kościele czy urzędzie będzie miało miejsce. O czym marzą pary?

Nie do końca da się przewidzieć cały przebieg tak ważnego wydarzenia, bo może się wydarzyć coś zaskakującego, ale na rzeczy, które budują odpowiedni nastrój, ma się wpływ od samego początku.

Co jest niezwykle istotne w urządzaniu wesela prócz przemyślana lista gości? Wszystko zależy od pary młodej. Czy będzie to większe wesele, czy w kameralnym gronie. Ilość osób wcale nie musi ułatwiać organizacji przyjęcia weselnego. Jednak nie musi to być takie trudne. Wystarczy podejść do tego z luźnym nastawieniem, patrząc realnie na wszelkie koszta.

Miejsce i czas

Najważniejszą rzeczą jest lokalizacja i wybór sali weselnej. Miejsce musi wzbudzać pozytywne odczucia. Jeśli wyobrażasz sobie tam swój pierwszy taniec, sala będzie odpowiednia. Wiele dobrego wprowadzają także dekoracje, pasujące do Ciebie i Twojego partnera. Nie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, ale ważne jest, żeby czuć się dobrze w wybranej przestrzeni.

Na odbiór miejsca wpływa także dobrze dobrana muzyka i serwowane jedzenie. W to warto zainwestować, by nie tylko przyjemnie się na parkiecie tańczyło, ale można było czerpać przyjemność z bycia na weselu. Klimat, który tworzy muzyka, jest nieoceniony, w końcu nie jest tylko wypychającym tłem, ale tworzy nastrój, który może zbliżyć do siebie ludzi.

W przypadku cateringu wybór posiłków powinien być dopasowany do czasu i charakteru przyjęcia. Jeśli będzie na nim obecny alkohol, warto przemyśleć menu w kontekście zatruć u gości. A przede wszystkim, żeby jedzenie budziło dobre wspomnienia.

organizowanie wesela

Stylizacja i fotograf

O ile można nieco zmniejszyć koszta sukienki czy garnituru, tak w przypadku fryzury czy makijażu lepiej nie oszczędzać. Najlepiej wykonać je na próbę, by dopasować je do urody i sprawdzić, jak długo będą trwać w nienaruszonym stanie. Komfortu i pewności w tej kwestii nie da się kupić.

Do tańca do upadłego przydadzą się wygodne buty, które pozwolą bawić się bez przeszkód. Wcale nie muszą być białe i bardzo wysokie. Najważniejsze jest to, żeby by dobrze leżały  na stopie i nam się podobały. Mogą to być dowolne buty, które pasują do tak uroczystej okazji. Wygodny i sprawdzony ubiór zawsze zda test.

Inwestując w piękny makijaż i stabilną fryzurę warto zadbać o udokumentowanie starań i chwil, w których partnerzy świętują. Odpowiedni artysta, który skradnie serce swoim portfolio i osobowością, będzie w stanie wykonać piękne pamiątki z wesela.

Nikt lepiej nie uwieczni emocji tego dnia jak fotograf z Warszawy na wesele, mający otwartą głową na pomysły i nieoczekiwane zwroty akcji. Jeśli masz w zanadrzu jakiegoś profesjonalistę, który przekonuje Cię swoją narracją, a jego usługi niekoniecznie są najtańsze, pomyśl, na czym najbardziej Ci zależy i spokojnie zdecyduj.