Najlepsze marki biżuterii – ich produktom warto zaufać!

Nie od dziś wiemy, że biżuteria stanowi niezwykle istotny element dopełniający do każdej stylizacji – dodaje charakteru, uroku, podkreśla indywidualne upodobania i bez wątpienia przykuwa uwagę. Aby jednak biżuteria mogla służyć jak najlepiej, warto wybierać produkty tych marek, jakie ogólnie zostały uznane za najlepsze. Jakie to marki?

Biżuteria Swarovski – co warto o niej wiedzieć?

Biżuteria Swarovski towarzyszy ludziom już od kilku pokoleń, a mianowicie od 1895 roku. Obecnie warte uwagi są kolekcje takie jak Una, w której motywem przewodnim jest para łabędzi, będących symbolem wiecznego uczucia, czy też Numina, w której twórcy stawiają na rozwój stylu industrialnego poprzez wykorzystanie przykuwających uwagę kamieni szlachetnych. To jednak nie wszystko, gdyż marka Swarovski to nie tylko biżuteria – jest to firma zaangażowana w spełnianie potrzeb nowoczesnych konsumentów, co oznacza m.in. pozyskiwanie materiałów do produkcji z recyklingu, dbałość o etyczne pochodzenie wykorzystywanych surowców, a także promowanie takich wartości jak różnorodność i indywidualizm wśród ludzi. 

Apart – fascynujący świat biżuterii

Historia Apartu rozpoczęła się już nieco ponad 40 lat temu, kiedy to Adam Rączyński otworzył swój pierwszy warsztat w 1977 roku. Jednym z pierwszych projektów autorskich było połączenie złotej biżuterii z diamentem. Wyróżnikiem firmy Apart jest możliwość doboru biżuterii dla każdego, niezależnie od płci i wieku – dla najmłodszych dedykowana jest linia Kids Collection, czy też Disney. Nie zapominamy również o nastoletnich odbiorcach, na których czeka linia Fun Fun, w której prym wiodą bransoletki dla par. 

W. Kruk – gwarancja jakości

  1. Kruk jest kolejną w tym zestawieniu firmą, która istnieje na rynku już od XIX wieku. Dokładna data powstania marki to 1840 rok. Już od samego początku producenci zakładają tworzenie biżuterii ponadczasowej, która nie tylko będzie towarzyszyła odbiorcom przez dekady dzięki swojej wysokiej jakości, lecz też będzie mogła z powodzeniem wpisywać się we wciąż zmieniające się trendy. Sądząc po popularności, jaką obecnie cieszy się W. Kruk, założenie to się udało. Jedną z najważniejszych wartości wyznawanych w firmie jest precyzja, dlatego też każdy wyprodukowany model jest oceniany okiem eksperta i wytwarzany z największą starannością.

Yes – jestem kobietą

Yes to marka biżuterii, która złotymi literami wpisze się w historię kobiet. Oprócz oferowania niezwykłych kolekcji biżuterii na wyjątkowe okazje, takie jak zaręczyny, ślub i wiele innych, marka Yes postanowiła postawić na mocne zaangażowanie w kampanie społeczne. Jedną z nich jest akcja “Jestem Kobietą”, w ramach której zachęca się kobiety do definiowania swojej kobiecości od nowa – niezależnie od wieku, stanu zdrowia, rozmiaru ubrań, czy też orientacji seksualnej. Marka stawia na podkreślenie indywidualnego stylu każdej kobiety, dlatego też możliwe jest kupowanie pojedynczych elementów z kolekcji w celu stworzenia własnego, unikalnego zestawu. 

Gdzie szukać wyjątkowej biżuterii?

Oprócz starannego wyboru marki, od którego zależy choćby to, czy kupujesz produkt wytworzony w sposób etyczny i zrównoważony, a także to, czy wspierasz w ten sposób rozwój kampanii prospołecznych, liczy się również miejsce, w którym dokonujesz zakupu. Niestety wiele osób podejmuje się sprzedaży biżuterii podrabianej, dlatego też warto zawsze zwrócić uwagę na sklep, do którego się udajesz. 

Zakup biżuterii przez internet – czy warto?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup biżuterii przez internet. Jest ku temu wiele powodów. Najważniejszym z nich jest wygoda i brak konieczności wychodzenia z domu, a drugim zaś może być szybka wysyłka, dzięki czemu możesz mieć pewność, że podarunek dla bliskiej Ci osoby dotrze zawsze na czas. W sklepach internetowych, takich jak ekokarat.pl możesz znaleźć renomowane, certyfikowane produkty takich marek jak Michael Kors, Pandora, Verona, Emporio Armani i wiele innych znanych i powszechnie cenionych marek w świecie biżuterii.