Profesjonalna i bezpieczna hybryda na ślub

Idealny manicure robiony raz na dwa tygodnie? Właśnie tak wygląda hybryda. Doceniają to mamy, zapracowane business woman i modne studentki. Najlepiej robić ją w domu, by zaoszczędzić czas i pieniądze. Wtedy musimy zaopatrzyć się w profesjonalne lakiery hybrydowe prestiżowych marek, takich jak LCN.

Lakiery hybrydowe o bezpiecznym składzie

Wybór profesjonalnych lakierów hybrydowych to przede wszystkim decyzja wpływająca na nasze bezpieczeństwo. W wielu z nich stosuje się chemiczne składniki, które mogą nas uczulać lub wręcz wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Jednym z nich jest formaldehyd nazywany też aldehydem mrówkowym lub metanalem. Niestety często odpowiada on za uczulenia i reakcje alergiczne, podrażnienia płuc i oczu, a także bóle głowy i ogólne zmęczenie. Oddziałuje też na naszą płytkę paznokciową i może powodować jej oddzielenie od łożyska. Również żywica formaldegydowa podrażnia skórę, oczy i płuca.

lakiery hybrydoweKolejnym szkodliwym składnikiem jest toluen nazywany metylobenzenem. Działa on niekorzystnie na układ oddechowy, krwionośny, rozrodczy i nerwowy. Może też wywoływać podrażnienia oczu i skóry. Szkodliwy dla układu oddechowego, hormonalnego i nerwowego jest też ftalan dibutylowy, czyli DBP. Ma on działanie silnie drażniące skórę i oczy. Jest także szkodliwy dla wątroby i nerek.

Negatywnie na ludzki organizm może działać kamfora. Często wywołuje miejscowe zaczerwieniania, a może nawet powodować zatrucia i uczulać. Także ksylen to składnik, którego musimy unikać. Jest on odpowiedzialny za podrażnienia jamy ustnej i gardła oraz wywołuje bóle i zawroty głowy. W dramatycznych przypadkach może powodować problemy z sercem i wątrobą oraz doprowadzić do uszkodzenia nerek.

Ostatnim elementem składu lakierów, którego powinniśmy unikać jest fosforan trifenylu czyli TPHP. Zaburza on gospodarkę hormonalną, powoduje problemy z płodnością i rozwojem. Może być też przyczyną przybierana na wadze.

Oczywiście jednorazowe użycie lakieru z tymi składnikami może nie wywołać poważnych objawów, ale długotrwała ekspozycja będzie negatywnie oddziaływać na nasz organizm. Z tego powodu zawsze powinniśmy stawiać na profesjonalne lakiery hybrydowe sprawdzonych marek.

Lakiery hybrydowe niewywołujące alergii

Niektóre składniki lakierów hybrydowych mogą wywoływać reakcje alergiczne o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Warto jednak przyjrzeć się tematowi, bo nie chodzi tu o chwilowe zaczerwienienie. Może się to objawiać uszkodzeniem płytki paznokcia i swędzeniem opuszków palców. Objawami są też spuchnięta i zaczerwieniona skóra, bąble, ropiejące pęcherze, a nawet łuszcząca się skóra. Przy ostrej reakcji alergicznej możemy mieć takie problemy, że nie będziemy w stanie wyciągnąć niczego z torebki z powodu bólu. Gojenie ostrej reakcji alergicznej może trwać długo, jest nieprzyjemne, utrudnia nam życie i wygląda nieestetycznie.

Powinniśmy zawsze decydować się na sprawdzone produkty, które nie uczulają. Co bardzo ważne uczulenie może nie pojawić się od razu, ale dopiero po kilku zabiegach. Z tego powodu, nawet jeżeli raz użyliśmy taniego i niesprawdzonego lakieru hybrydowego i nic się nie stało, nie mamy gwarancji, że tak będzie po następnym manicure. Zawsze kupujmy produkty sprawdzone i pewne.

Lakiery hybrydowe produkowane według najwyższych standardów

Kupując dany produkt powinniśmy też zastanowić się jak jest on produkowany. Po pierwsze unikajmy produktów testowanych na zwierzętach. Takie testy często nie dają wymiernych rezultatów ze względu na różnice międzygatunkowe. Poza tym na pewno wolimy, by nasze piękne paznokcie nie były rezultatem śmierci niewinnych istot. Możemy walczyć z tym procederem kupując kosmetyki nietestowane na zwierzętach.

Warto też wybierać lakiery produkowane w Europie według najwyższych standardów bezpieczeństwa. Prawo w wielu krajach jest różne i proces produkcji wygląda zupełnie inaczej w Europie, a inaczej w Pakistanie lub Indiach. Poza tym przy okazji wspieramy rozwój miejsc pracy na naszym kontynencie.

Manicure hybrydowy wygląda naturalnie, jest trwały i sprawia, że nasze dłonie wyglądają na zadbane i piękne. Jeżeli chcemy uniknąć alergii, zadbać o nasze zdrowie, a jednocześnie wspierać środowisko to wybierajmy sprawdzone lakiery hybrydowe znanych marek.