Wybierz fryzurę i makijaż na swój ślub

Każda panna młoda wie, że czas przygotowań do ślubu, to okres podejmowania wielu decyzji. Niekiedy stresujących, innym razem przyjemnych i ekscytujących. Niezależnie od ich ilości, w wirze obowiązków powinniśmy pamiętać jednak także o sobie. Nasz wygląd w dniu ślubu zapamięta każdy zaproszony gość. W jego trakcie my same również chcemy wyglądać pięknie, często zupełnie inaczej niż na co dzień. Wybierając suknię ślubną, obmyślając zestaw dodatków, pomysł na makijaż i fryzurę, bardzo często decydujemy się na ich próbną wersję. Przed przystąpieniem do niej jest jednak kilka zasad, które dla własnego dobra powinniśmy przestrzegać.

Pamiętaj o tym przed próbnym makijażem i fryzurą ślubną

Przed próbnym makijażem i fryzurą ślubną trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim zainteresuj się tym, jakie na chwilę obecną panują w tej dziedzinie trendy. Dowiedz się, co jest w twoim guście, a co buzi w tobie co najmniej mieszane uczucia. Z taką wiedzą udaj się do salonu, gdzie razem z wizażystką ocenicie czy twoje wybory są adekwatne do typu urody, który prezentujesz i innych ważnych elementów. Po drugie, zadbaj o cerę. Jeśli wymaga ona oczyszczenia i odżywienia, odwiedź kosmetologa i zapytaj z jakich zabiegów powinnaś skorzystać. W dniu ślubu cera powinna w końcu wyglądać zdrowo i świeżo, bowiem dopiero wtedy makijaż prezentuje się na niej efektownie. Zadbać możesz również o brwi. Wiadomym jest, że niezależnie od tego czy są grube, cienie, gęste czy rzadkie – należy nadać im odpowiedni kształt. Wyraz całej twarzy zależy od rezultatu końcowego w tym zakresie, dlatego tego punktu nie należy pomijać. Wizażystce do której udajemy się na próbną fryzurę i makijaż warto również pokazać zdjęcie swojej sukni ślubnej. W zależności od rodzaju dekoltu, Twojej urody i samej sukienki pomoże ci ona w dobraniu odpowiedniego uczesania i kolorystyki makijażowej. Co do samej fryzury, pamiętać należy o powiadomieniu naszej specjalistki o wszelkich ozdobach, które mają ją udekorować. Wobec tego, jeśli planujemy, że w trakcie wielkiego dnia założymy welon, wepniemy we włosy kwiaty lub wianek czy skorzystamy z innych ozdób – poinformujmy o tym wizażystkę. Od naszych wyborów w tym zakresie, zależy przecież całokształt upięcia, które należy dostosować.

wykonywanie makijażu

Wybór gabinetu kosmetycznego i salonu fryzjerskiego

Wybór gabinetu kosmetycznego i fryzjerskiego w którym zamierzamy przygotować się do ślubu również powinien być odpowiednio przemyślany. Nie ma przecież nic gorszego, niż przypadkowy wybór w tym zakresie i efekt końcowy daleki od naszych oczekiwań. Coraz więcej panien młodych zdaje sobie jednak z tego sprawę, stawiając na wykwalifikowane i doświadczone wizażystki, które do wielkiego dnia przygotowują je kompleksowo – czesząc i malując. Oczywistym jest, że i tu należy jednak być czujnym. Prawdziwe ekspertki pochwalić mogą się stylizacjami wykonywanymi na rzecz rozpoznawalnych marek czy współpracą z prestiżowymi magazynami branży ślubnej. Trafiając pod skrzydła kogoś, kto tworzył makijaże, fryzury i stylizacje do pokazów mody TRIUMPH czy MFC wiemy, że jesteśmy w dobrych rękach, a w dniu ślubu wyglądać będziemy zjawiskowo.
Przygotowując się do wstępnych decyzji dotyczących naszego wyglądu w trakcie ceremonii i przyjęcia miejmy na uwadze nie tylko odpowiednie zabiegi, ale również doświadczenie i profesjonalizm osoby, która ma się nami zająć.