Wybór miejsca na plener ślubny

Wybór odpowiedniego miejsca na sesję plenerową czyli tzw. plener ślubny zdaje się być dla wielu młodych par sporym problemem. Znalezienie tej właściwej scenerii będzie tu zależało przecież nie tylko od stylu samego ślubu i upodobań młodej pary, ale też często kosztów koniecznych do poniesienia w przypadku sesji fotograficznych w zamkach, skansenach czy innych obiektach prywatnych. Ciekawe plenery można znaleźć dziś właściwie wszędzie, a dobry fotograf dysponuje często pomysłami na wykorzystanie nawet najbardziej niepozornych, codziennych przestrzeni. Jak wybrać właściwe miejsce na plener ślubny i cieszyć się niepowtarzalnym reportażem z wydarzenia?

Plenery w kraju i za granicą

Wyjazd w plener za granicę wydaje się dość drogim i wymagającym przedsięwzięciem, jednak wiele par w dalszym ciągu wyraża tego typu opcją spore zainteresowanie. Jeśli nie ogranicza nas budżet, wyjechać możemy właściwie wszędzie – ciepłe plaże, zapierające dech w piersiach klify, sceneria górska, a może klasyczne miejskie uliczki w Pradze, Mediolanie, czy Wenecji? Wyobraźnia jest tu nieograniczona, jednak planując plener za granicą warto już wcześniej upewnić się, że fotograf będzie miał na to czas, zechce w ogóle wyjechać za granicę i czuje się komfortowo z całodniowym wyjazdem na sesję plenerową. Warto też wcześniej zarezerwować sobie przestrzeń (jeżeli planujemy plener na prywatnym terenie) i zorientować się w opłatach za taką sesję – plener za granicą warto zaplanować ze sporym wyprzedzeniem.

Czy jednak wyjazd do Czech, Hiszpanii czy Włoch jest konieczny? Oczywiście, że nie. W Polsce dysponujemy wieloma ciekawymi i nietypowymi plenerami, a jeśli wybierzecie fotografa z dobrym okiem do scenerii, z pewnością stworzycie niepowtarzalny reportaż ślubny. Coraz częstszym wyborem młodych par pada dziś natura. Sesje zdjęciowe w lesie, nad jeziorem, na łące pełnej kwiatów czy nad polskim morzem mogą wyglądać równie zachwycająco, jak sceny uchwycone za granicą! Wszystko leży tu w rękach i umiejętnościach fotografa oraz waszej chęci do pozowania.

Plenery w mieście i popularnych lokalizacjach

Wspomnieliśmy wcześniej o zamkach, skansenach i placach mających większe kulturowe bądź historyczne znaczenie – jeśli chcecie, by wasza ślubna sesja zdjęciowa odbyła się w centrum miasta lub ciekawej przestrzeni, nic nie stoi na przeszkodzie by sprawdzić jej dostępność i odpowiednio wcześniej zarezerwować pozwolenie na fotografowanie. Miejsca takie jak Wawel w Krakowie czy Sukiennice w Warszawie mogą nawoływać do pierwszego spotkania młodej pary, ich dnia zaręczyn czy innego wydarzenia ważnego dla ich wspólnego życia. Dobrze dobrany plener pozwala dodać ślubnemu reportażowi odrobinę magii i przełamać tradycyjne zdjęcia z błogosławieństwa czy ceremonii zaślubin, które również powinny znaleźć się w dobrym reportażu.

Wyjątkowe plenery ślubne

Każde miejsce wybrane na plener ślubny może być wyjątkowe i znaczyć dla pary młodej wiele, o ile jego klimat będzie dopasowany do tego, co ma być na zdjęciach uwiecznione na zawsze. Wiele par decyduje się, by wybrać plener upamiętniający nie tylko dzień ich zaślubin, ale też oddający hołd ich wspomnieniom czy wspólnym marzeniom. Sesja plenerowa w nietypowym miejscu lub za granicą może być wspaniałym prezentem i pamiątką, do której z chęcią będziecie powracać po wielu latach wspólnego życia. Warto ze spokojem zastanowić się nad jej wyborem. A jeśli całkowicie brakuje wam pomysłów na plener ślubny, sprawdźcie portfolio waszego ślubnego fotografa – z pewnością znajdziecie w nim całą masę inspirujących reportaży!